Zadbaj o swoje życie seksualne

Każda osoba chce, żeby każda sfera życia dawała mu zadowolenie i satysfakcję. Staramy się mieć świetną pracę, zarabiać sporo pieniędzy, stworzyć z kimś satysfakcjonujący związek tak pod kątem emocjonalnym jak i fizycznym. Kiedy nie funkcjonuje prawidłowo nawet jeden fragment w tej układance nie czujemy się całkowicie dobrze. Dlatego tak istotne jest, aby dokładać starań, żeby wszystko w naszym życiu znajdowało się na swoim miejscu.

Znaczenie życia seksualnego

Dieta po męsku

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Całkiem sporo osób pomija swoje życie intymne. Priorytet ma praca, obowiązki domowe, zobowiązania wobec rodziny. Zaniedbanie tej sfery życia prowadzi do tego, że robimy się po prostu nieszczęśliwi. Są oczywiście sytuacje, gdy nasze libido słabnie z odmiennych powodów – gdy bierzemy leki, czy żyjemy przez dłuższy czas w ogromnym stresie. Na pewno warto zatrzymać się na moment i zastanowić się, jak kształtuje się nasze pożycie intymne i czy aby na pewno wszystko w porządku (szczegółowe informacje).

Oczywiście nie istnieje żaden cudowny lek (zobacz linomag) na libido. Popęd seksualny związany jest z bardzo wieloma czynnikami i należy o tym pamiętać. Znaczenie ma dieta – za dużo ciężkostrawnych, tłustych dań nie ma dobrego wpływu na życie seksualne. Oczywiście kondycja zdrowotna oraz poziom stresu również (czym jest jest dietoterapia).

Zadbaj o libido

Noworoczne zmiany dla zdrowia

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Wystarczy naprawdę minimalnego wysiłku, żeby poprawić swoje libido. Trochę zdrowsza dieta, trochę więcej ruchu i zmianę można zauważyć prawie natychmiast. Naturalnie, możemy także dobrać sobie jakiś suplement diety wspomagający popęd seksualny, ale żadna pigułka nie zdziała cudów, jeżeli sami nie postaramy się wdrażając również inne zmiany (inne porady).

Nie należy uznawać swojego życia seksualnego za element, który możemy zignorować, który można zostawić na szarym końcu listy priorytetów. Satysfakcjonujące życie intymne ma ogromny wpływ na wszystkie inne elementy życia. W pracy jesteśmy bardziej efektywni, jesteśmy także spokojniejsi, bardziej zrelaksowani i po prostu lepiej nastawieni do świata.

Jeśli mamy kłopoty w tym obszarze, z którymi nie umiemy poradzić sobie samodzielnie – nie miejmy oporów przed pójściem do lekarza. Z pewnością pomoże nam znaleźć przyczynę problemów i jej zaradzić.