Wakeboard – doskonały sposób spędzania wolnego czasu dla ludzi uwielbiających adrenalinę

Tradycyjne sposoby spędzania wolnych dni dla wielu osób stają się trywialne i nudne. Poszukujący nowych podniet co rusz wymyślają kolejne sporty, często będące miksem z już uprawianych. Użycie do zwykłego spadochronu silnika spalinowego dało podstawy do niezwykle popularnego obecnie paralotniarstwa, często do eksperymentów są wybierane również deski surfingowe i narty wodne. Doskonałym pokazaniem jednego z takich sportów jest wakeboard, który jakiś czas temu zagościł na polskich plażach i od samego początku zyskał sporą popularność.

wakeboard

Autor: Dosionair
Źródło: http://www.flickr.com
W tym sporcie trzeba użyć odpowiednio wykonanej do tego celu deski, której korzenie wzięły się ze snowboardingu. Chętny na spróbowanie swych sił w tym sporcie musi stanąć na środku deski i chwycić specjalną rączkę, taką jak stosowane w narciarstwie wodnym. Deska wraz z ochotnikiem zaczyna być ciągnięta po wodzie przy pomocy łodzi lub specjalnej liny, a na trasie bardziej sprawni zawodnicy mogą pokonywać najróżniejsze przeszkody, przykładowo skocznie lub rampy. Jeżeli ktoś nie będzie się czuł pewnie, to zwyczajnie może bez żadnego szaleństwa pokonać cały odcinek, dla kogoś kto po raz pierwszy staje na takiej desce przeżycia na pewno będą bardzo duże.

wakeboard

Autor: Sean O’Shaughnessy
Źródło: http://www.flickr.com

Wakeboardowe tory powstają bardzo szybko w wielu częściach Polski. Rzecz jasna duża ich ilość jest nad morzem, z racji tego że tam znajduje się największa liczba piaszczystych, pustych plaż, na których świetnie takie tory się zakłada. Do najbardziej popularnych nad morzem zaliczają się tory w Szczecinie i na Mierzei Helskiej. Ale pozostałe regiony również mogą się poszczycić jakimiś torami. Bardzo popularny jest tor w podkrakowskim Kryspinowie, gdzie we wszystkie słoneczne dni czeka kolejka chętnych na wodną przejażdżkę. Miłośnicy tego sportu muszą także zobaczyć Szczecinek, w tym mieście znajduje się najdłuższy polski tor, o długości ponad kilometra.

Przejażdżka nim nawet doświadczonym ekstremalnym sportowcom dostarczy niezapomnianych wrażeń. Jedną z podstawowych zalet tego sportu jest to, że uprawiany być może przez wszystkich ludzi.

Opisywana tutaj kwestia jest według Ciebie cenna? Jeśli tak, to wejdź do serwisu naprawa rowerów tychy, który opisuje podobne zagadnienia.

Przed pierwszym przejazdem każdy ochotnik jest dokładnie instruowany, co i jak ma robić i w jaki sposób się zachowywać na desce. Koniecznym wyposażeniem powinna być kamizelka ratunkowa, więc nawet wpadnięcie do wody w czasie przejazdu nie skończy się niczym niebezpiecznym.