try another color:
try another fontsize: 60% 70% 80% 90%
satyacircle.com
Dbaj o zdrowie i sylwetkę!

Poszukując ideału

Teraźniejszą rzeczywistością rządzi nie tylko pieniądz – w dzisiejszym świecie musimy umieć zaistnieć, we współczesnym świecie musowo być modnym, pięknym i zdrowym. Na co dzień w sieci niejedno forum o dietach czy równie niezwykle popularne forum o suplementach wizytuje mnóstwo osób, które pragną sprawdzić jak być zdrowszym, piękniejszym i tym samym znacznie atrakcyjniejszym dla otoczenia.


sport
Autor: Butz.2013
Źródło: http://www.flickr.com
Panie odwiedzają fora o urodzie, o stylizacji, wielu panów zaś wchodzi na forum o treningach, a niejednokrotnie również na forum o sterydach – trzeba przecież mieć piękną sylwetkę, gdyż to ona zwraca uwagę innych. Kult ciała dominuje, ale nie tylko – poza tym, że chcemy dobrze wyglądać, chcemy być też atrakcyjni pod innym względem – pragniemy się wyróżniać i być kimś wyjątkowym. Tyle, że czy to nowość?

Wydaje się, że raczej nie – od zawsze ludzie pragnęli mieć coś co pomoże im się wybić z tłumu, w ciągu wieków zmieniają się wyłącznie metody i narzędzia za pomocą których człowiek chce taki rezultat osiągnąć. Pewne jest, że nie powinno się oceniać pogoni za cudzą akceptacją, ani w pozytywny, ani w negatywny sposób – chociaż jak wiemy skłonność do oceniania innych ma w rzeczywistości każdy z nas. Dla jednego osoba, która wchodzi na forum o sterydach będzie przykładem „gogusia”, który jedynie dzięki mięśniom może istotnie zaistnieć – z kolei dla takiej osoby, będzie to nic innego jak standardowy krok ku realizacji samego siebie (Przeczytaj więcej na tej stronie: http://budujmase.pl/sterydy.html). Ważne jest jednak również, że za niewłaściwe nie można uznać pragnienia bycia lepszym – przecież na tym w istocie polega rozwój.

Człowiek chce przezwyciężyć swoje słabości i w ten sposób dążyć do wyznaczonego ideału, który utkwił w jego głowie. Ale jaki jest aktualnie ideał człowieka? Czy możemy uznać, że jest to właśnie ktoś piękny, zdrowy i bogaty? Czy do tego właśnie stanu usiłują dążyć wszyscy? Wydaje się, że sama pogoń za ideałem nie jest niczym niewłaściwym, niewłaściwe mogą być wyłącznie narzędzia za pomocą których chcemy ten stan osiągnąć (cenne informacje na temat diet dla kulturystów: budujmase.pl/diety.html). Pamiętajmy, że wszystko jest pożyteczne, o ile wybieramy rozsądnie i z umiarkowaniem. No i przede wszystkim – w zgodzie z samym sobą i własnymi rzeczywistymi – a nie jedynie narzuconymi przez innych – wymogami.

Muzyka do treningu