W jaki sposób zwiększyć własne libido?

Niskie libido nie jest wielkim problemem – jeśli objawia się raz na jakiś czas. Jednak jeżeli ktoś nieustannie uskarża się na brak libido, powinien rozpocząć niejako walkę z owym zjawiskiem. A więc wszyscy zainteresowani zwiększeniem własnego libido – albo libido faceta/kobiety, muszą zaznajomić się z radami zamieszczonymi przez człowieka, który miał bardzo duże problemy z libido, niemal zawalił się jego wieloletni związek, ale na szczęście dał sobie radę. Przecież libido tak czy siak nie jest nieuleczalną chorobą, to akurat pewne.

Można śmiało powiedzieć, że wiele daje diametralna zmiana menu. A więc trzeba spożywać dużo więcej owoców i warzyw – smaczne to, a do tego naprawdę zdrowe. Należy także szamać sporo więcej ryb: no przynajmniej co piątek. I nawet jeżeli nie jesteśmy za bardzo religijnymi ludźmi, tak czy siak nie powinniśmy zakładać, że jedzenie (pizza Warszawa blue city) mięsa w piątek jest OK. Tzn. równie dobrze moglibyśmy wybrać inny dzionek, lecz raczej się wydaje, iż to piątek jest perfekcyjnym dniem. Skuteczne w walce o wysokie libido są także suplementy diety. No wiadomo – trudno o bardzo efektywny suplement diety, lecz w sumie można w sumie powiedzieć, że zwłaszcza te naturalne suplementy są OK (więcej na A co najważniejsze, charakteryzują się najzupełniej nieszkodliwym działaniem. Bo o tym należy zawsze pamiętać – ciężko uważać, iż czymś OK jest to, aby dla większego libido najzwyczajniej w świecie się truć!
seksuolog

Autor: Sadasiv Swain
Źródło: http://www.flickr.com
Warto także mocno doceniać usługi lekarzy. W większości przypadków nawet jeśli mamy problemy erotyczne, nie tylko mowa o libido, wcale nie szukamy kompleksowej pomocy w gabinetach seksuologów. Wiadoma sprawa – dopiero od kilku lat polskie społeczeństwo jest „nowoczesne”, a wcześniej, mowa o latach PRL-u, seks był niejako tematem tabu, lecz dzisiaj chodzenie do seksuologa nie jest najmniejszym powodem do wstydzenia się. Spokojna głowa: seksuolog nie gryzie, w żadnym razie nie wyjawi innym naszych wszystkich sekretów. A co najważniejsze, wyłącznie seksuolog jest w stanie przepisać nam lek na libido – często tego typu medykamenty są niesamowicie skuteczne, co do tego trudno miewać jakiekolwiek wątpliwości (dowiedz się więcej). Czyli walczmy o własne libido, bo jeśli kłopoty z popędem erotycznym mamy przez bardzo długi okres czasu, zapewne z dnia na dzień nie zdołamy dojść do zdrowia. To pewnie jasne.