Sprzęt rehabilitacyjny

Prowadzimy niezwykle niezdrowy tryb życia. Wielogodzinne przesiadywanie za biurkiem jest w stanie poskutkować niebezpiecznymi zwyrodnieniami kręgosłupa i całego układu kostnego. Najczęściej nie przejmujemy się tym również w domu, kiedy nadwyrężamy mięśnie karku, pochylając się nad klawiaturą komputera.

Proteza nogi, protezy kończyn dolnych

Autor: DFID – UK Department for International Development
Źródło: http://www.flickr.com
Wielu z nas nie ma czasu na odrobinę ruchu na świeżym powietrzu, który jest nam niezbędny. Nie tylko wzmacnia odporność i dodaje nam wigoru, ale również chroni nas przed rozmaitymi urazami, na które jesteśmy narażeni na co dzień. Może się także tak stać, że staniemy się ofiarą poważnego wypadku. Wówczas konieczna będzie skuteczna rehabilitacja.

Zarówno stacjonarne, jak i elektroniczne sklepy ze sprzętem rehabilitacyjnym oferują nam wielka gamę produktów wysokiej klasy. Jednym z najczęściej poszukiwanych sprzętów jest gorset jewetta, który wykorzystuje się głównie przy pęknięciach, złamaniach i wszelkiego rodzaju dolegliwościach kręgosłupa. Gorset ten ma na celu ustabilizować kręgosłup (vivamedica.pl/terapia-kregoslupa) oraz go odciążyć. Składa się on z dwóch elementów, które są złączone ze sobą pasami mocującymi. Konstrukcja jest lekka i doskonale dopasowuje się do sylwetki. Tego typu gorsety robione są zwykle na indywidualne zamówienie.

Osoby, które w wyniku tragicznego wypadku, utraciły nogi lub ręce, mogą cały czas prowadzić zupełnie zwyczajne oraz aktywne życie. Idealnie dopasowane protezy kończyn to zupełnie nowe możliwości dla poszkodowanych osób, które są w stanie wrócić do własnych ulubionych zajęć, a także zajmować się sportem. W naszej ojczyźnie jest wiele doskonałych pracowni ortopedycznych, które przez lata zdobyły doskonałą technikę i posiadają światowe uznanie.

Sklep ze sprzętem rehabilitacyjnym to też olbrzymia oferta dla ludzi, którzy prowadzą aktywny tryb życia. Sporym powodzeniem, w większości pośród kobiet, cieszą się piłki rehabilitacyjne, które można wykorzystać też do rozmaitych treningów. Takie piłki możemy spotkać w przeróżnych rodzajach, a każda z nich to doskonałe narzędzie do treningu ogólnorozwojowego dla wszystkich osób, które w ten sposób dbają o swoje zdrowie.