Sprzęt medyczny – zestaw nieodzowny w domu

W domu, w samochodzie również w fabryce musi znajdować się zestaw do pierwszej pomocy. Nigdy przecież nie wiadomo, kiedy tego rodzaju zestaw będzie nam konieczny i należy musowo w każdej chwili mieć go blisko.

Pudełeczko apteczki powinno być odporne na uszkodzenia mechaniczne a też wygodne w używaniu.

sprzęt medyczny

Autor: Agência de Notícias do Acre
Źródło: http://www.flickr.com

Powinna ona zawierać wszystkie możliwe środki do udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej. Oznakowana musi być białym krzyżem na czerwonym bądź zielonym polu. Jak tylko nasz kraj wszedł do Unii Europejskiej musi mieć znak CE. Każda apteczka pierwszej pomocy musi być w miejscu nieosiągalnym dla pociech, przeznaczonym wyłączi dla dorosłych.

Nie jesteś w stanie doczekać się kolejnych wątków? Mamy dla Ciebie łącze do źródła (http://www.apteczka-madrali.pl/sprytne-wskazowki/artykuly/gdzie-znajduje-sie-kwas-foliowy), które da Ci szansę, by zapoznać się z dużą dawką nowych treści.

W naszym lokalu mieszkalnym za wyjątkiem apteczki powinien też znajdować się termometr do mierzenia ciepłoty organizmu.

Doskonałym termometrem jest termometr rtęciowy. Wskazuje on najbardziej celną ciepłotę organizmu. Jednakże z powodu na szkodliwą rtęć bardzo trudno w dzisiejszych czasach tego typu termometr zakupić. Zestaw pierwszej pomocy (przykład na ) w miejscu pracy musi być ustalony w porozumieniu z lekarzem pełniącym zapobiegawczą opiekę zdrowotną nad pracownikami, z uwzględnieniem rodzajów i nasilenia występujących niebezpieczeństw.

Bez zwlekania zerknij tu (https://lajkonik-pik.pl/) – to prawdziwa okazja dla każdego zwolennika tematu, który tutaj prezentujemy. Ta informacja z pewnością przypadnie Ci do gustu.

nauka pierwszej pomocy

Autor: The U.S. Army
Źródło: http://www.flickr.com

Powinna być zamieszczona w miejscu ogólnie dostępnym i widocznym. Apteczka musi posiadać tylko konieczne środki, w niedużych ilościach, służące do ratowania oraz spis zawartości. Obowiązek posiadania apteczki wynika z kodeksu pracy.

Mimo iż polskie przepisy jak również przepisy unijne nie zobowiązują prowadzących samochody osobowe do posiadania apteczki samochodowej, jako koniecznego wyposażenia samochodu trzeba jednakże ją mieć. Każdym, bowiem kierowca jest zobowiązany do udzielenia pierwszej pomocy pokrzywdzonym w wypadku a jak ma to zrobić, jeśli w jego aucie nie znajduje się samochodowa apteczka pierwszej pomocy. Należy zainwestować w apteczkę, która będzie miała: okłady, kompresy gazowe, plasterki z opatrunkiem i bez, opaskę uciskową, środek odkażający, ustnik do przeprowadzenia sztucznego oddychania, rękawiczki ochronne, chustę trójkątną, koc termoizolacyjny, nożyczki, agrafki, a także instrukcję udzielania pierwszej pomocy.