try another color:
try another fontsize: 60% 70% 80% 90%
satyacircle.com
Dbaj o zdrowie i sylwetkę!

W jaki sposób błyskawicznie dojść do formy po urodzeniu dziecka?

Połóg trwa około 6 tygodni. W tym okresie powinnaś być pod kontrolą lekarza czy położnej. Bardzo dobrze jest kiedy w tym czasie twój mężczyzna może wziąć urlop i zostać w domu by pomóc ci opiekować się waszym dzidziusiem oraz zająć się tobą. Pomóc może też babcia niemowlaka czy kogokolwiek z bliskich ci osób, ponieważ każda pomoc w tym trudnym czasie jest pożądana!
dziecko
Autor: Audrey Xavier Brulu
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli po powrocie z porodówki zostały ci jakieś poporodowe podkłady dla mamy mogą być jeszcze potrzebne w domu, bo możesz mieć jeszcze duże krwawienie. Po kilku dniach wystarczą zwykłe podpaski. Zobacz poduszki - złap okazje na poduszka dla niemowlaka: https://ola4kids.pl/pl/c/Poduszki/70 - welurowe do karmienia. Karmienie malucha mlekiem matki, niekwestionowanie jest tu elementem pożądanym, przyśpieszającym powrót do formy, bowiem podczas gdy dziecko ssie pierś mamy macica o wiele szybciej powraca do rozmiarów sprzed ciąży.
W sklepach możemy zakupić ogromną ilość rzeczy które to - czasami niełatwe na początku - karmienie mogą ogromnie umilić. Są to np.: osłonki na piersi, odciągacze pokarmu, poduszki do karmienia, wkładki laktacyjne, biustonosze odpinane na czas karmienia, bluzki do karmienia a nawet komfortowe fotele dla karmiącej mamusi (osłonki).

dziecko
Autor: iStock
Źródło: iStock
Ćwiczenia fizyczne młoda mama może zacząć już drugiego dnia po porodzie natomiast w przypadku cesarskiego cięcia – już tydzień po nim. Zacząć można od delikatnych ćwiczeń, najbezpieczniejsze wówczas będą ćwiczenia mięśni Kegla czy mięśni stóp ćwiczyć można mięśnie Kegla czy mięśnie stóp. Po upływie trzech tygodni od porodu kobieta może zacząć ćwiczyć brzuch. Po sześciu tygodniach od porodu można pływać oraz rozpocząć bardziej intensywne ćwiczenia. Jeżeli kobieta położnica zachowywać będzie w/w zasady a potem gimnastykować się będzie systematycznie i intensywnie to w krótkim okresie pasy ciążowe oraz ubrania ciążowe będzie mogła odłożyć głęboko w głąb szafy lub oddać i włożyć znów rozmiar sprzed ciąży.

Muzyka do treningu