try another color:
try another fontsize: 60% 70% 80% 90%
satyacircle.com
Dbaj o zdrowie i sylwetkę!

W jaki sposób błyskawicznie dojść do formy po urodzeniu dziecka?

Połóg trwa ok. 6 tygodni. W tym czasie musisz być pod kontrolą lekarza i położnej. Idealnie jest jeżeli w tym czasie twój mężczyzna może wziąć urlop i pozostać w domku aby pomóc ci opiekować się waszym bobasem i zająć się tobą. Do pomocy można także zaangażować babcię malucha czy kogokolwiek z bliskich ci osób, bowiem każda pomoc w tym niełatwym czasie jest bezcenna!


dziecko
Autor: Audrey Xavier Brulu
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli po powrocie z oddziału położniczego zostały ci jakiekolwiek poporodowe podkłady dla mamy mogą ci się one przydać w domku, ponieważ możesz mieć jeszcze duże krwawienie. Po kilku dniach wystarczą normalne podpaski. Sprawdź poduszki dla kobiet karmiących. Karmienie niemowlaczka piersią, z pewnością jest tu czynnikiem pożądanym, przyśpieszającym powrót do siebie, bowiem podczas gdy noworodek ssie pierś matki macica o wiele szybciej obkurcza się.


W sklepach możemy kupić masę produktów które to - czasami niełatwe na początku - karmienie mogą bardzo umilić. Są to na przykład: osłonki na piersi, laktatory, poduszki do karmienia, wkładki do biustonosza, staniki odpinane na czas karmienia, bluzki do karmienia a nawet wygodne fotele dla karmiącej kobiety (silikonowe osłonki).

dziecko
Autor: iStock
Źródło: iStock
Ćwiczenia fizyczne młoda mama może rozpocząć już na drugi dzień po porodzie a w przypadku cesarskiego cięcia – już tydzień po nim. Zacząć trzeba od niezbyt forsownych ćwiczeń, najlepsze wówczas będą ćwiczenia mięśni Kegla czy też mięśni stóp ćwiczyć możemy mięśnie Kegla albo mięśnie stóp. Po upływie 3 tygodni od porodu kobieta może zacząć ćwiczyć mięśnie brzucha. Po okresie połogu można pływać oraz rozpocząć bardziej intensywne ćwiczenia. Jeśli kobieta w połogu zachowywać będzie wyżej wymienione zasady a później ćwiczyć będzie systematycznie i intensywnie to w krótkim czasie pasy ciążowe oraz ubrania ciążowe będzie mogła odłożyć głęboko do szafy albo sprzedać i włożyć znów swoje ulubione ciuszki sprzed ciąży.

Muzyka do treningu