Specjalista stomatologii

Stomatologia to jedna z najbardziej prestiżowych specjalizacji wśród lekarzy specjalistów. Wielu obywateli Polski cały czas czuje lęk przed wizytą u stomatologa, tak samo wielu zawdzięcza im pozbycie się bólu. Specjalista potrafi przeprowadzić błyskawiczny i bezbolesny zabieg, niezależnie od tego czy będzie to plombowanie zęba, czy skomplikowany zabieg związany z zastosowaniem protezy.

Wykwalifikowany fachowiec potrafi także zapobiec rozwojowi schorzeń zębów, tak żeby w późniejszym czasie nie musieć wykonywać długotrwałego i kosztownego leczenia. Kolejki do wysokiej klasy specjalistów potrafią być bardzo długie, pacjenci potrafią rezerwować terminy nawet na kilka lat naprzód.

Autor: UNIDENT UNION Dental Spa

Najczęściej występujące dolegliwościWielu ludzi cały czas ma problem z zapewnianiem prawidłowej higieny jamy ustnej, oraz przykładowo z wyborem odpowiedniej szczoteczki do zębów. Dużo osób skarży się więc na kłopoty z dziąsłami czy próchnicę. To pozornie niezbyt poważne objawy, ale nieleczone potrafią wywoływać groźne konsekwencje, włącznie z utratą uzębienia. Dobranie idealnej twardości włosia szczoteczki do zębów może wyeliminować wiele problemów, przede wszystkim z dziąsłami. Za sztywne włosie powoduje niekiedy krwawienie dziąseł, co może prowadzić do ich zapalenia a w rezultacie ich cofanie. To niezwykle popularna dolegliwość, nosząca profesjonalną nazwę – parodontoza. Bywa ona spowodowana również dużą warstwą kamienia nazębnego. W celu pozbycia się takiego problemu, zaleca się więc regularne usuwanie kamienia nazębnego u dentysty – gabinet stomatologiczny pod tym adresem.

Dentysty nie da się uniknąć
Parodontoza to jedna z dolegliwości, której dobry lekarz dentysta (zobacz http://welldent.wroclaw.pl/uslugi/leczenie-kanalowe-pod-mikroskopem/) jest w stanie zapobiec. Prawdziwym wyzwaniem dla specjalisty są zabiegi protetyczne (kto wykonuje protezę zębową). Zęby, mimo że wykonane z trwałego szkliwa, mogą się złamać. Niezachowanie prawidłowej higieny uzębienia może również spowodować wypadanie zębów. W takiej sytuacji, żeby pacjent mógł normalnie żyć, wstawia się implanty stomatologiczne. Jest to znacznie bardziej komfortowe i bardziej estetyczne rozwiązanie od zastosowania sztucznej szczęki. Zabieg polega na umieszczeniu nowego, sztucznego korzenia zębowego i przytwierdzeniu do niego sztucznego zęba. Implantu nie można odróżnić od prawdziwego zęba, co jest jednym z powodów popularności tej metody walki z brakiem uzębienia.