SIŁA W WARSTWIE

Modernizując lub remontując nawierzchnie sportowe, należy uważać na to, że spełniały swoją rolę i były bezpieczne, w trakcie eksploatacji. Nie mogą się również ścierać. Sportowiec nie może doznać przez jej złą konstrukcję żadnego urazu.
Każda nawierzchnia sportowa bardzo się od siebie różni, ze względu na potrzebę uprawiania różnych dyscyplin sportowych. Na przykład podłogi syntetyczne, wykorzystywane przy budowie sal gimnastycznych, w szkołach lub halach sportowych.

W przypadku konstruowania tego parkietu sportowego trzeba pamiętać, aby zapewniał wysoki poziom płaszczyznowego wyciszenia fali uderzeniowej. Są również nawierzchnie zewnętrzne typu murawa, które powinny być zrobione w taki sposób, by nie ulegały pod naciskiem czynników zewnętrznych. A także w wyniku upadku ich struktura nie powodowała obtarć.
Do układania parkietów oraz grubych elementów konstrukcji przydatny będzie klej poliuretanowy. Jest to szybkoschnący klej o beżowej konsystencji, który przede wszystkim charakteryzuje się bardzo wysoką wytrzymałością na czynniki mechaniczne. Posiada bardzo dobre właściwości wypełniające. Schnie około 24 godzin i potrafi przetrwać naprawdę wysokie temperatury.

Idealnie nadaje się do klejenia drewna oraz materiałów drewnopochodnych np.: drzwi, schody. Klei także różne konstrukcje ogrodowe. Klej poliuretanowy zespoli również części metalowe, aluminiowe, miedziane lub te ze stali nierdzewnej oraz materiały wykonane z kamienia sztucznego i naturalnego. Powiąże ze sobą także surowce sztuczne czy też materiały izolacyjne. Klej jest bardzo wydajny i nie zawiera szkodliwych rozpuszczalników. Jest dostępny w każdym sklepie z wyposażeniem budowlanym.