try another color:
try another fontsize: 60% 70% 80% 90%
satyacircle.com
Dbaj o zdrowie i sylwetkę!

Przygotowania na narodziny maluszka

Na tę chwilę czekamy całe nasze życie. Narodziny dzidziusia to doniosłe zdarzenie. W końcu, po przedłużających się dziewięciu miesiącach czekania, nasz maluszek pojawia się na świecie. I nagle, razem z jego pierwszym krzykiem, uświadamiamy sobie, że nasze dotychczasowe bytowanie nigdy nie będzie już takie samo. Staliśmy się odpowiedzialni za swoje dziecko. Czujemy ogromną radość, pomieszaną z paraliżującym strachem.

Tak naprawdę, te wszystkie myśli oraz wątpliwości będą przy nas już do końca. Nic z tym nie zrobimy. Ale na przyjście maluszka powinniśmy się przygotować też w bardziej praktyczny sposób. To też nas przeraża, tym bardziej jeżeli to nasze pierwsze dziecko. Liczba akcesoriów, które potrzebuje taki mały człowieczek, jest nie do pomyślenia.

Dlatego lepiej przygotować sobiepełną listę już w czasie ciąży. Nie będzie tym sposobem kupowania za pięć dwunasta. Podobne zakupy kosztują mnóstwo stresu, a także bywają nieprzemyślane. Najlepiej zabrać się za to przed porodem i mieć z tym święty spokój, kiedy już maluch zawładnie naszym światem.

Sen niemowlaka
Autor: Kat Jordan
Źródło: http://www.flickr.com
Łóżeczko, czy wózek to przedmioty niezbędne, każdy się z tym zgodzi. Możemy nabyć je nowe lub też używane, które nierzadko są w tak samo dobrym stanie, ale dużo tańsze. Zatem jeżeli mamy taką możliwość, dobrze z niej skorzystać. A jeśli mówimy już na temat łóżeczka, równie ważnym przedmiotem jest pościele dziecięce. Przy jej wyborze nie kierujmy się metką, ale jakością. Najlepiej, aby była z tkaniny przyjemnej w dotyku, nie wywołała alergii, a także miała niezbędne atesty. To niezwykle istotne, gdyż delikatna skóra naszego dziecka ma z nią kontakt.

Przy okazji kupowania powinniśmy kupić akcesoria, które ułatwią zajmowanie się pociechą. Zdajemy sobie sprawę z tego, że następne dni nie będą należały do najprostszych, dlatego warto sobie dopomóc. Poduszki do karmienia (http://cebababy.pl/produkty/cebuszka/) to wyjątkowo przydatny gadżet, który jest bardzo powszechny pośród mam. Warto kupić coś takiego. Można ją znaleźć w sklepach w mieście, jak również w sieci.

Muzyka do treningu