try another color:
try another fontsize: 60% 70% 80% 90%
satyacircle.com
Dbaj o zdrowie i sylwetkę!

Pobudzaj rozwój Twojego dziecka przez ciekawe zabawki edukacyjne

Uwielbiamy spoglądać na baraszkujące, małe kotki. Wspaniały obrazek. Z ekscytacją patrzymy na ich pojedynek z kłębkiem wełny. Lecz nie wszyscy mamy świadomość tego, że "beztroska" zabawa jest w rzeczywistości ćwiczeniami, które mają przygotować zwierzątka do dorosłego życia. Bo to właśnie owe umiejętności zaczerpnięte podczas zabawy będą w przyszłości wiele mówić o przyszłości zwierzęcia a także jego pozycji w stadzie.

Zabawka edukacyjna
Autor: saeru
Źródło: http://www.flickr.com
Z jakiego powodu, tak dużo rodziców nie wykorzystuje wrodzonej ciekawości dzieci, żeby podarować im w odpowiednim momencie przygotowanie o otaczającym świecie? Wszak dzieci już od najmłodszych lat obwieszczają nam swoje potrzeby rozwoju fizycznego i umysłowego. Szukając zabawek dla swoich maluszków pamiętajmy, że wbrew pozorom podejmujemy decyzję o ich umiejętnościach w przyszłości. Dziecko , które spędza całe dnie przed telewizorem czy ekranem komputera nie będzie miało zapału na uczestnictwo i wykazanie się w dorosłym świecie. Zamiast kształcenia lub uprawiania sportu zdecyduje się na grę komputerową. Dlatego dajmy możliwość małym inżynierom i badaczom na twórczy bałagan w postaci klocków na dywanie. Zabawa klockami rozwija wyobraźnię przestrzenną i może okazać się ogromnie emocjonująca, szczególnie jeśli, konstrukcja oczaruje dorosłych. Zabawki edukacyjne mają za zadanie pomóc naszym dzieciom w doświadczaniu świata: dźwięków, barw, w rozwijaniu zdolności manualnych, wyobraźni i kreatywności. Prawdą jest niestety, że zabawki, których jedynym najważniejszym atutem jest to, iż są ładne w nadchodzących dniach znajdą się w pudełku z niechcianymi zabawkami. Przekonujemy więc do sięgania po zabawki edukacyjne - gry i zabawki edukacyjne ze strony eduleon.pl. Czym sugerować się przy wyborze?

To logiczne. Zadajmy sobie pytanie, w ciągu jakiego czasu nie znużyłaby nas, czego dzięki niej będziemy w stanie się nauczyć. Posłuchajmy głosu swego serca i rozumu. Okażmy zaufanie intelektowi dziecka, które chcemy obdarować. Pamiętajmy, że z małego Antosia z upodobaniem bawiącego się klockami w przyszłości wyrośnie Antoni, który będzie architektem, a Zosia z rumieńcami na policzkach prowadząca „bardzo ważne doświadczenia” być może odbierze nagrodę Nobla w dziedzinie chemii.

Muzyka do treningu