Okulary i nieprawidłowości wzroku nie będzie już wzbudzać w tobie trwogi

Sterczysz po drugiej stronie ulicy i za około trzy minuty staniesz u celu. Niestety, w tym samym czasie dostrzegasz, że nadjeżdża autobus, ale nie masz pojęcia czy to ten prawidłowy. Czujesz się niezadowolony, ponieważ twój wzrok nie zezwala Ci rozwiązać napotkanej okoliczności – biec, czy nie biec. Czas to zaakceptować – potrzebujesz okularów.

badanie u okulisty

Autor: Army Medicine
Źródło: http://www.flickr.com

Chyba ostatnim marzeniem kobiety jest noszenie okularów na nosie. Istnieją oczywiście unikatowe zjawiska, które to nabywają sobie imitacje dla modnego hipsterskiego wyglądu, a kiedy się znudzą można cisnąć je w kąt. Innym zostaje jedynie urzeczywistnić porządną inwestycję, która, oby, długo nam się przyda. Trudność rodzi się, gdy chcemy skorzystać z innowacji tego świata żądających zdrowych oczu bez wspomagaczy. Słynnym rozwiązaniem są soczewki kontaktowe. Tymczasem, w teorii nie można ich nosić dłużej niż osiem godzin, co da się spostrzec, kiedy zdecydujemy się nosić je dłużej. Czerwone oczy, wysuszone i przemęczone. Wieczorem i tak jesteśmy zmuszeni założyć okulary. Dla tych, co są już zmęczeni obiema sposobami polepszenia obrazu jest jeszcze jedno rozwiązanie – laserowa korekcja wzroku .Oślepnę, czy nie oślepnę?

Oto jest pytanie, które zwraca ku sobie wiele ludzi.

Zobacz inne tego typu niezwykle przydatne źródło informacji na opisywany temat – kliknij tutaj i poznaj więcej w serwisie (https://medicus.ie/pl/7/ortopeda).

Technologia ta stosowana jest od kilkunastu lat i bezustannie odnajdywane są następne udogodnienia. Daje możliwość na stałe wyeliminować noszenie okularów albo soczewek kontaktowych.

Odpowiedzialny za naprawę jest laser excimerowy, który formuje postać rogówki oka w ten sposób, aby wiązki świetlne wpadające do oka były skoncentrowane na siatkówce i następstwie tego tworzyły wyraźny widok. Same korzyści i małe ryzyko niepomyślności, ponieważ w zakresie ok. 1%. Laserowa korekcja wzroku (odwiedź ten link), tzn. LASIK, wykonywana jest z anestezją. Wyłączną niedogodnością może być niekomfortowość związana z przyrostem naporu w oku w czasie użycia mikrokeratomu. Sama akcja lasera to parę sekund, tymczasem przysposobienie do zabiegu trwa ok. 30 minut. Z długoletniego doświadczenia przeróżnych placówek wynika, że istnieje sposobność fragmentarycznej regresji wady, jednak nigdy do stopnia sprzed zabiegu. Niebezpieczeństwo jest tym mniejsze, im mniejsza jest operowana wada. Wobec tego, warto spróbować.