try another color:
try another fontsize: 60% 70% 80% 90%
satyacircle.com
Dbaj o zdrowie i sylwetkę!

Niektóre choroby są bardzo dobrze ukryte

Są takie przypadki oraz schorzenia, które możemy rozpoznać od razu. Zaczęło nam lecieć z nosa, albo pobolewa nas gardło oraz już posiadamy swoje domysły, które przeważnie okazują się naprawdę trafne. Jednak są również takie choroby, które kryją się w naszym ciele przez dużo lat oraz tylko odpowiednie badania, jak i wizyta u eksperta może nam pomóc w ich ujawnieniu.
Endokrynolog ma ciężkie zadanie

sprzęt medyczny
Autor: Steven Depolo
Źródło: http://www.flickr.com
Chociaż tarczyca jest niewidocznym narządem, to mimo wszystko jest niesamowicie istotna. Jeżeli przestaje funkcjonować tak jak trzeba, to jedynie endokrynolog będzie w stanie wyjaśnić, czy dotyczy nas jej niedoczynność, czy może nadczynność. Co również w tym wszystkim ważne, to fakt iż należy się wziąć jak najszybciej za jej wyleczenie, gdyż może się wykazać, iż nieuleczona, będzie prowadziła do innych chorób, takich jak chociażby cukrzyca, ale także może się okazać, że w końcu możemy również przysnąć i już się nie obudzić, a sporą rolę w tym wszystkim odgrywa właśnie tarczyca, która nie będzie pracowała tak jak powinna - przeczytać tutaj.

Krew może nam wiele powiedzieć

Oczywiście w dokładnym wyłapaniu naszego trudności głównie pomocne są odpowiednie badania krwi, gdzie w przypadku tarczycy powinniśmy przebadać sobie TSH. Wówczas będziemy wiedzieli, czy wielkość naszych hormonów jest dostateczny. Trzeba chociaż raz na jakiś czas robić takie badania oraz później iść z nimi do lekarza, ponieważ tylko on będzie w stanie wyjaśnić, czy w naszym organizmie dzieje się coś niewłaściwego, i w razie czego będzie w stanie polecić zażywanie dobrych leków.

O zdrowie należy dbać

Zawsze jest tak, iż wartość dobrego samopoczucia rozpoczynamy zauważać dopiero wówczas, gdy zaczyna się z nim dziać coś niewłaściwego. Pół biedy jeśli możemy się podleczyć oraz wszystko wróci do normy, gorzej jeżeli na skuteczne leczenie jest już zbyt późno. Dlatego właśnie zawsze musimy o siebie zatroszczyć się, regularnie przeprowadzać sprawdzające wymazy, dzięki którym będziemy w stanie określić, czy musimy umówić się ze specjalistą albo jednak powinniśmy się radować ze wspaniałego zdrowia.


Muzyka do treningu