Nie pozwól nadepnąć sobie na odciski – szybko działające leki

Nawet dopasowane buty nie są w stanie zagwarantować nikomu komfortu jeśli na stopach pojawiają się odciski. Tak jak w przypadku znacznej ilości problemów zdrowotnych, najbardziej ważne jest to, abyśmy szybko zareagowali i potraktowali odcisk właściwym środkiem. Ponieważ w innym przypadku może dojść do sytuacji, że będziesz musiał poddać się zabiegowi.

stopy

Autor: Lioven
Źródło: Lioven
Dobry preparat na odciski na stopach musi być aktywny na dwóch płaszczyznach. Najważniejsze: jego głównym zadaniem powinno być niwelowanie bólu, najczęściej jeśli odcisk jest uciążliwy i szybko się powiększa. Po drugie, medykament powinien leczyć, czyli przyczynić się do zupełnego zniknięcia odcisku. Osoby, które posiadają predyspozycje do robienia się odcisków powinny również postarać się o specjalne obuwie oraz luźne skarpety. Od razu kiedy tylko zaobserwujesz, że na stopach tworzy się zgrubienie, natychmiast użyj plastra na odciski.

stopa

Autor: Salvequick
Źródło: Salvequick
Lek na odciski powinien załagodzić objawy, ale kiedy odcisk jest rozległy może okazać się, że jest już za późno na jego zupełne wyleczenie. Warto pomyśleć wówczas o udaniu się do lekarza lub kosmetyczki. Może okazać się, że najlepszym wyborem dla ciebie jest poddanie się wycięciu problematycznego miejsca (sprawdź).

Nie ważne, czy pojawiały się u ciebie wcześniej odciski, należy domową apteczkę wyposażyć w leki na tę chorobę. Odpowiednie pielęgnowanie stóp oraz szybka prewencja sprawią, że będziesz mógł zajść o wiele dalej w każdych butach.