try another color:
try another fontsize: 60% 70% 80% 90%
satyacircle.com
Dbaj o zdrowie i sylwetkę!

Wróć do formy na wiosnę

Sezon wiosna – lato 2014 można uznać za rozpoczęty, mimo iż kalendarzowa wiosna jeszcze do nas nie zawitała. Pojawiły się pierwsze promienie słońca, świeży podmuch powietrza wywołuje uśmiech na twarzach, a my - pełni energii - nabieramy ochoty do działań i ruchu na świeżym powietrzu. Dobrze, jeśli już dziś pomyślimy o nadchodzącym lecie i zadbamy o ciało i sprawność fizyczną.
Panowie mogą udać się na okoliczny stadion aby dać upust swym emocjom. Piłka nożna stale cieszy się w Polsce popularnością i nawet „średnie” wyniki naszej reprezentacji nie przeszkadzają kibicom kochać ten sport. Z racji tego, że na boisku nie będzie nam dane zobaczyć nigdy identycznych, powtarzających się akcji – każde wyjście drużyny na murawę to dla nas wielka niewiadoma i w pewnym sensie bardzo ciekawy spektakl.

jogging na plaży
Autor: Thomas Rousing
Źródło: http://www.flickr.com
Atmosfera we wspomnianych klubach miejskich a także na prowincji sprzyja wypadom oraz integracji mieszkańców. Poza tym, aby wprawić piłkę w ruch, nie potrzebujemy dużych pieniędzy na sprzęt lub szkolenia. Wystarczą dobre buty i zaangażowanie. A buty są najważniejsze, i to nie tylko z uwagi na komfort, ochronę i bezpieczeństwo stóp. Model butów, ich wygląd i materiał z którego powstały ma istotne odbicie na jakości naszej gry. Choć nie istnieje but wyposażony w „celownik”, należycie dostosowane do stopy obuwie da nam większą swobodę ruchu na murawie, w konsekwencji czego polepszy precyzję podań i uderzeń. Buty muszą więc spełniać podstawowy warunek, być przede wszystkim wygodne i prawidłowo „leżeć” na stopie.

Kobiety natomiast, polubiły bieganie, co możemy zaobserwować bezustannie. W tej dyscyplinie sportu również najważniejsze są buty (to w zasadzie nasz jedyny wkład) i na nich nie należy oszczędzać. Dobry but będzie zabezpieczał ścięgna oraz stawy. Resztę stroju musimy dobrać do pogody i upodobań. Zachowana witalność i zdrowie, najbardziej przemawiają za tym by ruszyć w drogę.

Wybierając obuwie do piłki czy joggingu dobrze będzie gdy zdecydujemy się na poświęcenie temu zajęciu trochę czasu. Sklep czy dobrze wyposażona hurtownia butów sportowych pozwoli nam na przymiarkę i właściwe dopasowanie buta do stopy. Pamiętajmy – odpowiednio dobrane buty to podstawa!

Muzyka do treningu