Najważniejsze wyposażenie gabinetu medycznego

Wszelakie zabiegi przeprowadzane przez lekarzy i stomatologów potrzebują odpowiednich urządzeń medycznych. Lecz użycie takich narzędzi medycznych wiązać się może z ryzykiem zakażenia chorobami przenoszonymi przez krew. Niektóre z tych TAG=chorób są ogromnie niebezpieczne, z takich też powodów bardzo ważne jest używanie w gabinetach narzędzi, które odpowiednio zostały jałowe.

Łóżko do gabinetu medycznego

Autor: Ted Eytan
Źródło: http://www.flickr.com
Kilkadziesiąt lat temu, gdy nie zwracano aż tak dużej uwagi na higienę podczas zabiegów medycznych, niekiedy mogło dojść do poważnych zakażeń różnymi odmianami żółtaczki albo innymi chorobami. Dzisiaj sprzęt do sterylizacji jest tak ogólnie dostępny i powszechny, że tak naprawdę znajdować się on powinien w praktycznie każdym gabinecie dentystycznym czy chirurgicznym. Produkowany jest w ogromnej ilości odmian. Dla niewielkich gabinetów wystarczy zupełnie niewielki Autoklaw Vacuklav o pojemności kilkunastu litrów. Do sterylizacji w tych urządzeniach stosowana jest przeważnie woda destylowana, a samo urządzenie ma kilka programów do sterylizacji. Zastosowanie nowoczesnych sterowników sprawia, że można precyzyjnie dobrać wszystkie parametry do rodzaju stosowanych narzędzi i przyrządów i w pełni panować nad przebiegiem procesów (interesujący wpis).

Dentysta

Autor: viviandnguyen_
Źródło: http://www.flickr.com

Kolejną grupą medycznych urządzeń które służą do sterylizacji są dezynfektory, wytwarzane w różnych odmianach i wielkościach. Przeważnie są spotykane urządzenia zwane myjnie-dezynfektory do sprzętu i narzędzi medycznych. Ich głównym zadaniem jest mycie oraz dezynfekcja w zgodzie z wyznaczonymi parametrami używanego w gabinetach medycznych sprzętu, wyposażenia a także ubrań. Najnowocześniejsze przyrządy tej klasy korzystają z zaawansowanych układów sterujących, dzięki czemu powtarzalność mycia jest na wysokim poziomie, a dodatkowo znacznie się oszczędza środki chemiczne stosowane w procesach dezynfekcji oraz mycia. Najbardziej popularne rodzaje myjni do dezynfekcji pozwalają na użycie od kilku do piętnastu tac sterylizacyjnych, zgodnie z odpowiednimi normami.

Pragniemy zaprezentować Ci następny nasz wpis – sądzimy, że Ci się spodoba. By go obejrzeć, kliknij link tu… (https://jednosc.pl/prodList,0,products,EN) i voila.

W niektórych modelach użyty został modułowy system wózków do wkładów, przez co prosto i łatwo można kontrolować rodzaje przyrządów do wysterylizowania.

Źródło: Znam.swidnica.pl