Najciekawsze meble i inne akcesoria dla niemowląt

Pierwsze miesiące życia dziecka to okres niezwykle istotny i trudny zarówno dla samego dziecka, jak i członków rodziny. Szczególnie w przypadku pierworodnego dziecka, matka uczy się, jak poprawnie zapewniać mu dobre samopoczucie, bezpieczeństwo i zaspokajanie potrzeb. Okres niemowlęcy kończy się w raz z pierwszym rokiem życia. W tym okresie jego potrzeby są największe.

Pomocne okazują się różnego rodzaju poradniki, książki oraz rady doświadczonych ludzi. Kupuje się różnego typu produkty, ułatwiające pielęgnację dziecka. Gama produktów tego rodzaju jest niezwykle duża, od produktów higienicznych takich jak pieluchy czy specjalne chusteczki, aż po wózki dziecięce i pościel dla niemowląt.

dziecko

Autor: Gabriel Pinto
Źródło: http://www.flickr.com

Do najbardziej niezbędnych zakupów w związku z pojawieniem się dziecka zaliczyć można nowe meble. Przede wszystkim trzeba rozważyć, jakiego typu łóżeczko będzie optymalne. Na rynku oferowane są różnorodne rodzaje. Najpowszechniejsze jest klasyczne łóżeczko wyposażone w szczebelki. Można również spotkać wersję turystyczną, posiadającą możliwość łatwego składania i transportu. Innym rozwiązaniem może być kołyska. Trzeba jednak pamiętać, że w kołyskach jest dużo mniej przestrzeni i dziecko szybko z kołyski wyrasta. Tak więc łóżeczko będzie w użyciu dużo dłużej. Z drugiej strony lekki ruch kołyszący większej części niemowląt sprawia przyjemność, a co najważniejsze – pozwala im zasnąć. Kolejnym, choć już nie tak niezbędnym meblem jest przewijak. przewijaki na łóżeczko, jak sama ich nazwa wskazuje, służą do przewijania niemowląt. Występuje wiele ich modeli, najczęściej posiadają one kilka półek na podręczne akcesoria oraz powierzchnię do przewijania. Często posiadają kółka, by można było je bezproblemowo przemieścić. Dostępne są także przewijaki nie w postaci mebla, a nakładki na łóżeczko, którą można zakładać i zdejmować w razie potrzeby.

O komfort niemowlęcia trzeba dbać przez cały czas, więc wybór właściwego łóżeczka to jeszcze nie wszystko. Trzeba pamiętać o potrzebie kupna takich akcesoriów jak wózek, w razie konieczności nosidełko oraz, w perspektywie, fotelik samochodowy. Wybór wózka może sprawiać problemów z powodu zbyt dużego obecnie wyboru. Nie w każdym przypadku jednak najnowsze i najbardziej nowoczesne modele będą właściwe dla dziecka. W celu dokonania właściwego wyboru należy zasięgnąć porady osób z większą wiedzą w tym temacie. Ciekawym i stosunkowo nowym rozwiązaniem jest poduszka do karmienia piersią (ciekawy wpis). Zapewnia ona wygodę w czasie karmienia zarówno matce, jak i niemowlęciu. Poza czasem karmienia służy także w formie posłania do leżenia dla dziecka.