Na jaki obóz letni wybrać?

Okres wakacyjny jest wymarzonym okresem aby uzupełnić zaległości. Regularnie odkładamy coś „na później” tylko z tego powodu, że nie posiadamy dużo czasu. Czasami natłok obowiązków, praca lub szkoła nie dają możliwości na rozwinięcie własnych pasji.

Latem dobrze by było o tym nie zapominać i w zastępstwie wakacyjnego relaksu na nadmorskich plażach, zastanowić się nad spełnieniem wymarzonych planów. Wakacyjne obozy zwykle zapewniają nam szansę posmakowania czegoś zupełnie nowego, możliwość podróżowania, a co najważniejsze zdobycie nowych wiadomości.

Konie

Autor: ime
Źródło: http://www.sxc.hu

Oferta takich wyjazdów jest doprawdy imponująca, począwszy od obozów językowych, po obozy żeglarskie lub obozy jeździeckie. Miejmy świadomość, że w przypadku każdej z tych propozycji, im szybciej rozpoczniemy naukę tym szybciej zauważymy efekty. Spróbujmy w związku z tym już w młodym wieku zainteresować dzieci końmi lub żaglówkami, gdyż jeśli naprawdę zakochają się w nich, będzie to miłość na zawsze. Koń (palcaty dla konia) np. w trudnych momentach potrafi podtrzymać na duchu niczym najlepszy przyjaciel, samą swą obecnością. Może być także wspaniałym terapeutą. Kontakt w postaci dotyku z koniem, jego ciepłota ciała i psychiczne oddziaływanie na człowieka udowodnione zostało już dawno temu. Za chwilę wakacje – zastanawiamy się, snujemy plany jak zorganizować czas naszemu dziecku. A może razem przedyskutujemy wyjazd na obóz jeździecki? Aby zachęcić naszą latorośl odwiedźmy pobliskie stadniny, strony poświęcone tej tematyce (np. wpisując w wyszukiwarce internetowej słowa wakacje w siodle). Dzieci w kontakcie ze zwierzęciem, uczą się także dyscypliny, ponieważ przeważnie przed jazdą trzeba wyczyścić konia, założyć siodło i uzdę, poświęcić czas zwierzęciu. Ale kiedy polubią te mądre zwierzęta, czynności te będą dla nich wielką frajdą.

Wakacyjne obozy, bez względu na to, czy są intensywnym kursem językowym, szkoleniem żeglarskim czy typowo turystycznym wyjazdem, są naprawdę dobrą alternatywą dla wakacji spędzonych z rodzicami i pojechania w odwiedzane wcześniej tereny. Wspomniane wakacyjne szkolenia lub obozy mogą być bardziej atrakcyjne, a przy tym wzbogacą nasze dzieci o nowe umiejętności i doświadczenia.