Karmienie piersią – powrót do natury!

Od pewnego czasu zapanowała moda na tak zwany „powrót do natury”. Trend ten wyraźnie widoczny jest także jeśli chodzi o młodych rodziców. Młode matki coraz częściej decydują się karmić naturalnie swoje potomstwo co bardzo cieszy pediatrów i położne, ponieważ korzyści z karmienia piersią oseska są niezmierne!

butelki

Autor: Frédérique Voisin-Demery
Źródło: http://www.flickr.com
Karmienie dziecka naturalne nie tylko dobrze przysłuży się dziecku, ale też mamusi pomoże w krótszym czasie wrócić do dobrej kondycji. Mleko naturalne ma skład idealny dla dziecka. Żadna sztuczna mieszanka mu nie dorównuje! Mleko mamy ma również zawsze idealną temperaturę, jest sterylne, gotowe do podania. Poza wszystkim karmienie naturalne jest o wiele wygodniejsze i sporo tańsze od karmienia butelką.

Gdy kobieta zostaje mamą po raz pierwszy, bardzo pomocna może okazać się rada i pomoc doświadczonej położnej lub pielęgniarki.

Publikacja, którą w tym momencie czytasz to nietuzinkowe źródło informacji, ale jeśli szukasz analogicznych materiałów, to kliknij odnośnik.

W domu karmiącej mamie pomocą służyć mogą własna matka czy na przykład doświadczona ciocia lub starsza siostra. Oprócz rad technicznych mogą one podpowiedzieć młodej karmiącej mamie które akcesoria dla mamy mogą być dla niej pomocne.

W sklepach można dostać dużą ilość akcesoriów dla mamy karmiącej naturalnie, są to np. odciągacze pokarmu (ręczne i elektroniczne), wkładki laktacyjne (jednorazowe i wielokrotnego użytku), które to rzeczy poprawiają komfort karmienia piersią – sprawdź wkładki laktacyjne na dzień.

dziecko

Autor: Matt Preston
Źródło: http://www.flickr.com

Dostać także można pojemniki do przechowywania pokarmu, woreczki na mleko, ubrania do karmienia – specjalne koszule, staniki do karmienia piersią – bawełniane, przewiewne, z odpinanymi miseczkami (takie które będą dobrze trzymały „zapracowane” piersi), poduszeczkę do karmienia, osłony silikonowe na piersi, maść na brodawki (można ją zastąpić np.: olejem kokosowym, oliwą z oliwek lub zwyczajnie – mlekiem mamy), a nawet wygodny fotel do karmienia – przecież przed mamą wiele miłych godzin spędzonych na karmieniu! Zobacz woreczki do przechowywania pokarmu.

I na zakończenie dobra „babcina” rada – MROŻONA KAPUSTA – jest ona wprost niezastąpiona przy nawale mlecznym czy nawet stanie zapalnym piersi. Oto przepis: zamrażamy jednego liścia kapusty umytego i z wyciętą twardą łodygą. Później nakłuwamy go w kilku miejscach widelcem i okład na obolałe piersi jest gotowy.