try another color:
try another fontsize: 60% 70% 80% 90%
satyacircle.com
Dbaj o zdrowie i sylwetkę!

Karmienie piersią – powrót do natury!

Od jakiegoś czasu panuje moda na tak zwany „powrót do natury”. Trend ten wyraźnie zauważalny jest także wśród młodych rodziców. Młode mamusie coraz częściej decydują się karmić piersią swoje potomstwo co niezmiernie cieszy pediatrów i położne, bo korzyści z karmienia piersią potomka jest dużo!
butelki
Autor: Frédérique Voisin-Demery
Źródło: http://www.flickr.com
Karmienie dziecka piersią nie tylko dobrze wpłynie na dziecko, ale też kobiecie pomoże w krótkim czasie wrócić do dobrej formy. Mleko naturalne ma skład idealny dla niemowlęcia. Żadne sztuczne mleko nie może mu dorównać! Mleko mamy ma także zawsze odpowiednią temperaturę, jest sterylne, gotowe do podania. Poza tym karmienie naturalne jest bardziej wygodne i wiele tańsze od karmienia butelką.
Kiedy kobieta urodzi pierwsze dziecko, bardzo pomocna może okazać się rada i wsparcie doświadczonej położnej lub pielęgniarki. W domu młodej mamie pomocą służyć mogą własna matka czy na przykład doświadczona ciocia lub starsza siostra. Oprócz rad dotyczących techniki karmienia mogą one podpowiedzieć młodej karmiącej mamie jakie akcesoria dla mamy mogą być dla niej pomocne.

W sklepach możemy nabyć wiele akcesoriów dla mamy karmiącej piersią, są to na przykład laktatory (ręczne i elektroniczne), wkładki laktacyjne (jednorazowe i wielokrotnego używania), które to przedmioty poprawiają komfort karmienia naturalnego - sprawdź różne rodzaje wkładek laktacyjnych.

dziecko
Autor: Matt Preston
Źródło: http://www.flickr.com
Nabyć też możemy pojemniczki do przechowywania pokarmu, woreczki na mleko, ubrania do karmienia - specjalne koszule, staniki do karmienia naturalnego – z bawełny, przewiewne, z odpinanymi miseczkami (takie które będą dobrze trzymały „zapracowane” piersi), poduszeczkę do karmienia, osłonki silikonowe na piersi, maść na brodawki (można ją zastąpić np.: olejem kokosowym, oliwą z oliwek lub też po prostu mlekiem mamy), a nawet komfortowy fotel do karmienia – jak by nie było przed mamą wiele miłych godzin karmienia! Zobacz przydatne akcesoria.

I na koniec dobra „babcina” rada – MROŻONA KAPUSTA – jest ona wprost niezastąpiona przy nawale mlecznym czy też zapaleniu piersi. Oto przepis: zamrażamy liścia kapusty umytego i z wykrojoną twardą łodygą. Później nakłuwamy go w kilku miejscach widelcem i mamy gotowy okład na obolałe piersi.

Muzyka do treningu