Jakie zabawki są odpowiednie dla Twojego malucha na każdym stopniu jego rozwoju?

Sądzę nie ma takiej mamy i nie ma takiego taty, który nie miałby pojęcia na temat zabawek. Są bajecznie kolorowe, intrygujące i opracowane tak, aby ułatwiały i stymulowały rozwój dziecka, doskonaliły jego zdolności manualne i aby w ten naturalny sposób ofiarowywały mu mnóstwo frajdy.

fisher price

Autor: Jean-Etienne Minh-Duy Poirrier
Źródło: http://www.flickr.com

Zabawki edukacyjne asystują naszym dzieciom w poznawaniu świata dźwięków, kolorów, w doskonaleniu zdolności manualnych, wyobraźni i kreatywności. Sztandarowym produktem tej firmy jest Garnuszek na Klocuszek, który jest w stanie zająć zabawą malucha na wiele błogich chwil. Ponieważ to przecież poprzez zabawę nasz milusiński przyswoi naukę liczb oraz odróżniania kształtów i kolorów. Dziecko wkłada do małych otworów klocki, a kolorowy brzuchaty Jegomość w nagrodę rozbrzmiewa wesołym śmiechem, informuje jakie kształty posiadają i jakie są się na nich cyfry. Gra wesołe utwory melodyczne i porozumiewa się z dzieckiem w języku polskim.

Jednak (do sprawdzenia) to niejedynie zabawki. To także wyposażenie dla naszego bobasa, np. butelki, chodziki, łóżeczka i elektroniczne nianie. Sprezentujmy więc naszym dzieciom ciekawą zabawkę. Gdy jesteśmy świadkami widoku, jak swoimi maleńkimi rączkami chce dopasować kwadrat do okrągłego otworu, nie ingerujmy, aby zaprezentować właściwy sposób. Dzięki owym zabawkom możemy zauważyć, jak dziecko uczy się rozwiązywania problemów i zdobywa umiejętności, z których będzie korzystać do końca życia. Wszyscy bowiem, zdajemy sobie sprawę z tego, że zabawa jest najistotniejszym elementem rozwoju dziecka. Wśród polskich producentów także znajdziemy godne uwagi modele, które polubi nasze dziecko, np. modne gry dla dzieci.

To firma, która od wielu lat zajmuje wysokie miejsce czołówce europejskich producentów zabawek z tworzywa sztucznego dla najmłodszych dzieci i jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek w branży dziecięcej. Duża część zabawek ma niezliczoną ilość elementów wprawianych w ruch, przez co zabawa nigdy nie powieje nudą, posiadają wiele możliwości np. duże auta spełniają funkcję jeździka. Posiadają piękne, żywe kolory i oryginalne projekty, sprawdzają się zarówno do zabawy w domu, jak i na podwórku.zobacz polecane informacje (sprawdź tutaj) to proste, ale pomysłowe zabawki w podstawowych kształtach i kolorach, aby dane było od samego początku lepiej poznawać świat.