Jakie balsamy warto stosować

Przez wiele lat panowało przekonanie, że wszelkie środki kosmetyczne to domena pań. Dlatego przywiązywano mniejszą wagę do tego typu środków dla mężczyzn. Męskie kosmetyki są jednak obecnie w coraz szerszej ofercie. Dawniej głównym produktem była woda kolońska, zastąpiona z czasem przez wody po goleniu.

kosmetyki

Źródło: http://facetaria.pl/

Mężczyźni mogli czuć się pokrzywdzeni także ze względu na niedobór kosmetyków do kąpieli przeznaczonych dla nich. Przez wiele lat podstawowym preparatem było mydło, z kolei aktualnie wiadome jest że mycie się mydłem nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem.

Czy wiesz, że zamieszczone tutaj praktyczne informacje, mogą okazać się w dużym stopniu dla Ciebie pożyteczne? Dotyczą one tematyki, która Cię teraz zafascynowała.

Dopiero po latach powstało wiele odmian kosmetyków dla panów, pomimo że wciąż ich oferta jest nieporównywalna z wyborem środków dla kobiet, co można zauważyć między innymi na przykładzie artykułów w sklepach lub drogeriach. Aktualnie coraz więcej jest mężczyzn, zwłaszcza w większych ośrodkach, którzy do pielęgnacji swojego ciała wykorzystują znaczne ilości kosmetyków, niekiedy więcej niż przeciętna kobieta.

Dezodoranty i perfumy

Zapach jest niezwykle istotną cechą wszystkich mężczyzn. Przede wszystkim jednak znaczące jest zapewnienie jak najlepszej ochrony przed skutkami pocenia się, a zarazem przed występowaniem nieprzyjemnego zapachu. Dotyczy to w sumie zarówno pań, jak i panów. Dlatego stworzono dezodoranty i antyperspiranty. Te ostatnie charakteryzują się o wiele dłuższym czasem działania niż dezodoranty, które w większości przypadków chronią przez krótki czas. Oferta zapachów dezodorantów dla panów jest coraz bogatsza, takie kosmetyki męskie są również w przystępnych cenach. W kwestii perfum z kolei, obecnie są coraz częściej używane przez panów. Dotyczy to także perfum z wyższej półki, a co za tym idzie o wyższych cenach.

Kosmetyki do golenia

Golenie zarostu na twarzy jest typowo męską czynnością. Potrzebne są do tego odpowiednie przybory. W dawniejszych czasach do usuwania zarostu służyła brzytwa lub żyletka, aktualnie są to różnego typu maszynki, coraz bardziej zaawansowane jeśli chodzi o kształt, liczbę i typ ostrzy. Golenie jest coraz bardziej dokładne, a efekt występuje prze dłuższy czas niż kiedyś. Oprócz akcesoriów wymagane są też odpowiednie środki pielęgnacyjne. Do samego golenia pomocny jest żel lub pianka. Potem natomiast stosuje się płyny lub balsamy po goleniu dla złagodzenia powstałych podrażnień i nawilżenia naskórka.

Jeśli próbujesz więcej porad, warto przeczytać .