Jak znaleźć kompetentnego lekarza fizjoterapeutę?

Fizjoterapeuci nie mają dobrej prasy, lecz nic w tym przedziwnego. Brak uregulowania tego rodzaju kwestii w zakresie wykonywania tego wytworzyło dziwną osobliwość, że licencjonowanym specjalistą w tej branży może zostać każdy – pierwszy lepszy człowiek z ulicy po przejściu ledwie kilkugodzinnego szkolenia… To nieuczciwie zaniża poziom osób, którzy w rzeczy samej są powołani do bycia fizjoterapeutami, pokończyli szkoły wyższe i naprawdę mają w ręce zawód. Jak wobec tego odnaleźć tego naprawdę kompetentnego fizjoterapeutę?

Spa, masaż ciała

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Bez wątpliwości najprościej go znaleźć w dużym mieście. Jeśli przeanalizowalibyśmy wyniki najbardziej znanej wyszukiwarki internetowej to kategorycznie najwięcej odpowiedzi da nam hasło: fizjoterapeuta (https://vivamedica.pl/?onas) Warszawa. W dalszej kolejności będą kolejne miasta więcej niż 500 tysięcy mieszkańców. Nic w tym osobliwego, duże miasta przyciągają swoimi możliwościami, kuszą ilością nabywców, i choć gwarantują też niestety mnóstwo konkurentów i innych nieprzyjemności, w finalnym rozrachunku dają większą możliwość przyszłego sukcesu (dobry fizjoterapeuta warszawa).

Z pozycji nabywcy to, że istnieje tak duża współzawodnictwo na rynku to same plusy – duży wybór, a dzięki temu spora rozpiętość w cenach za prezentowane usługi. Łatwo można znaleźć eksperta, który wpisuje się w nasze rachuby budżetowe. Ta jednak zaleta kryje w sobie także znaczącą skazę. To, że jest tak duży wybór powoduje często obniżanie usług, a jak wspomniałem na wstępie – brak norm w tej kwestii rodzi niekorzystną okoliczność dla klienta – kiepska usługa pseudospecjalisty. Dlatego ten nadmiar paradoksalnie może nam zaszkodzić, a jeśli ponadto naszym najistotniejszym wyznacznikiem będzie cena, stąd już prosta droga do wyboru niekompetentnej osoby.

Ranking Lekarzy - opinie o lekarzach

Źródło: RankingLekarzy.pl

Pamiętajmy więc, że przed ostatecznym postanowieniem warto skorzystać z pomocy starej jak świat – rekomendacji bliskiej nam, zaufanej osoby. Wiele osób przyzna, że ten sposób sprawdza się bardzo często. Po prostu, jeśli ktoś poznał daną osobę w działaniu to ma obiektywny wgląd w jej umiejętności. Żadna teoria, piękne deklaracje i najpiękniejsza reklama tego nie przekażą. Liczy się najbardziej miarodajna opinia – osoby, której jesteśmy w stanie zaufać.

A co jeśli nie znamy godnej zaufania osoby, która korzystała z usług tego fachowca? Najlepiej wtedy skorzystać z pomocy wirtualnych „przyjaciół”, czyli odkrywając w miarę pomocne i rzetelne informacje w Internecie. Jest wiele stron czy forów dyskusyjnych, na których można spotkać opinie czy dyskusje dotyczące poszczególnych fizjoterapeutów. Warto skorzystać z takich informacji, ale tez zachować należyty rozsądek, pamiętajmy bowiem, że tzw. marketing szeptany (czyli niby wiarygodne opinie na forach internetowych to tak naprawdę opłacone posty) może nas skierować| na złe tropy. Sprawdzajmy więc starannie i nie zadowalajmy się pierwszą lepszą opinią (odkryj więcej).