try another color:
try another fontsize: 60% 70% 80% 90%
satyacircle.com
Dbaj o zdrowie i sylwetkę!

W jaki sposób wybrać kompetentnego specjalistę fizjoterapeutę?

Fizjoterapeuci nie mają korzystnej prasy, lecz nic w tym dziwnego. Brak unormowania tego typu kwestii w zakresie podejmowania tego wytworzyło dziwną uwarunkowanie, że koncesjonowanym specjalistą w tej branży może zostać każdy – pierwszy lepszy człowiek z ulicy po przejściu ledwie kilkugodzinnego kursu… To nieuczciwie zaniża poziom osób, którzy w rzeczy samej są przygotowani do bycia fizjoterapeutami, pokończyli uczelnie wyższe i naprawdę mają w ręce fach. Jak wobec tego znaleźć tego naprawdę dobrego fizjoterapeutę?


Spa, masaż ciała
Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Bez wątpliwości najłatwiej go znaleźć w dużym mieście. Jeśli przeanalizowalibyśmy wyniki najbardziej znanej wyszukiwarki internetowej to zdecydowanie najwięcej odpowiedzi da nam hasło: fizjoterapeuta Warszawa. W dalszej kolejności znajdą się kolejne miasta więcej niż 500 tysięcy mieszkańców. Nic w tym osobliwego, duże miasta przyciągają swoimi możliwościami, kuszą ilością chętnych, i choć zapewniają także niestety mnóstwo konkurentów i innych przeszkód, w końcowym rozrachunku dają większą możliwość przyszłego sukcesu (fizjoterapeuta warszawa).

Z pozycji klienta to, że istnieje tak duża konkurencja na rynku to same korzyści – duży wybór, a dzięki temu spora rozpiętość w cenach za poszczególne usługi. Łatwo można odnaleźć specjalistę, który wpisuje się w nasze rachuby budżetowe. Ta jednak możliwość kryje w sobie również znaczącą słabość. To, że jest tak duży wybór powoduje często obniżanie usług, a jak napisałem na początku – brak regulacji w tej kwestii kreuje niekorzystną sytuację dla klienta – kiepska usługa pseudospecjalisty. Dlatego ten nadmiar paradoksalnie może nam zaszkodzić, a jeśli ponadto naszym najistotniejszym wyznacznikiem będzie cena, stąd już prosta droga do wyboru niekompetentnej osoby.

Ranking Lekarzy - opinie o lekarzach
Źródło: RankingLekarzy.pl
Pamiętajmy więc, że przed ostatecznym zadecydowaniem warto skorzystać z wsparcia starej jak świat – rekomendacji bliskiej nam, lojalnej osoby. Wiele osób przyzna, że taki sposób sprawdza się dosyć często. Po prostu, jeśli ktoś poznał daną osobę w akcji to ma obiektywny wgląd w jej kompetencje. Żadna teoria, piękne deklaracje i najpiękniejsza reklama tego nie przekażą. Liczy się ponad wszystko miarodajna opinia – osoby, której jesteśmy w stanie uwierzyć.


A co jeśli nie znamy godnej zaufania osoby, która korzystała z usług takiego typu specjalisty? Najlepiej wtedy skorzystać z rady wirtualnych „przyjaciół”, czyli poszukując w miarę pomocne i rzetelne informacje w Internecie. Jest wiele stron czy forów dyskusyjnych, na których można spotkać opinie czy dyskusje dotyczące konkretnych fizjoterapeutów. Warto skorzystać z tego typu informacji, ale tez zachować należyty umiar, pamiętajmy bowiem, że tzw. marketing szeptany (czyli niby wiarygodne opinie na forach internetowych to tak naprawdę opłacone opinie) może nas skierować| na złe tropy. Sprawdzajmy więc uważnie i nie zadowalajmy się pierwszą lepszą opinią (odkryj więcej tutaj).

Muzyka do treningu