Jak wyleczyć depresję sezonową?

Drażliwość, nadmierna senność, zmniejszenie aktywności. Chwilowy stan? Najlepiej będzie sprawdzić, czy nie dotknęła nas depresja sezonowa. Depresja sezonowa to zaburzenia depresyjne które nasilają się w okresie jesienno-zimowym, a ustępujące w porach wiosenno-letnich.

depresja sezonowa

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com

Przejawy choroby występują codziennie tudzież prawie codziennie oraz trwają przez okres co najmniej dwóch tygodni (czytaj źródła powstawania depresji sezonowej nie są znane, uważa się, że znaczącym czynnikiem jest niski przekaz światła słonecznego docierającego do siatkówki naszych oczu. Wpływa ono na sposób funkcjonowania różnych struktur mózgowych, a mianowicie na procesy powstawania i regulacji neuroprzekaźników i hormonów niezbędnych do wielu życiowych czynności. W związku z tym, iż najbardziej prawdopodobną przyczyną powstawania depresji sezonowej jest deficyt światła słonecznego docierającego do nas w okresie jesienno-zimowym, zasadniczym sposobem leczenia tego schorzenia jest fototerapia z użyciem stworzonych do tego celu lamp antydepresyjnych. Terapia polega na naświetlaniu oczu pacjenta sztucznym, jasnym światłem o mocy zbliżonej do naturalnego, a kilka lub kilkanaście razy silniejszym od zwykłego domowego oświetlenia.

depresja

Autor: Giuseppe Milo
Źródło: http://www.flickr.com

Uznano, iż dawka sztucznego światła zbawiennie wpływa na wydzielanie hormonów oraz przekaźników mózgowych.

Jeśli ten tekst Cię zainteresował, to kliknij ten link – znajdziesz tam unikalny serwis (https://beaumed.com.pl/zabiegi-cialo/), który na pewno uznasz za godny uwagi.

Z leczenia światłem możemy korzystać w wygodnym fotelu własnego mieszkania.
Lampa antydepresyjna (zobacz na naszej stronie) emituje nam światło w odpowiednim natężeniu. Duże znaczenie ma odległość, w jakiej lampa znajduje się od danej osoby. Taka informacja powinna znajdować się na opakowaniu lub w instrukcji obsługi urządzenia. Czasem można się spotkać z opinią, iż w leczeniu depresji sezonowej pomóc nam może wizyta w solarium. To kłamstwo, albowiem lampy w solariach nie posiadają działania antydepresyjnego. Lampa antydepresyjna powstała w celu wykluczenia objawów depresji sezonowej, ale lista dolegliwości, w których potwierdzone zostały jej lecznicze właściwości jest pokaźna. Lampami leczymy np. depresję sezonową, nadpobudliwość i zaburzenia snu u osób z chorobą Alzheimera, stan ogólnego rozbicia i zmęczenia, zespół napięcia przedmiesiączkowego oraz łagodzenie dolegliwości związanych z menopauzą. Toteż, dajmy się namówić na prywatne słońce gdy za oknem szaro, buro i ponuro.