Jak przygotować się na przyjście potomka?

Pary spodziewające się maluszka muszą właściwie się przygotować na jego przyjęcie. Będą musiały sobie dać radę z wieloma sprawami, zarówno związanymi z przeorganizowaniem mieszkania jak i z zakupami no i oczywiście bardzo istotne, żeby w tym gąszczu spraw nie umknęła radość z wyczekiwania potomka. Aby się w tym wszystkim nie zagubić dobrze jest spisać listę i przez cały okres |ciąży powoli i systematycznie wykreślać z niej kolejne punkty.

Niezwykle istotne jest przygotowanie mieszkania. Trzeba zdecydować, czy dziecko od początku będzie miało własny pokoik, czy może najpierw tylko odrębny kącik w sypialni rodziców. Jeżeli zadecydują oni, że potrzebne jest odmalowanie mieszkania, to pierwsze miesiące ciąży to najlepszy czas. Po narodzeniu dziecka nikt nawet nie pomyśli o malowaniu ścian.

Niniejszy tekst wydaje się niesłychanie wciągający? Jeśli tak, to zobacz również inne polecane nauka gry na perkusji rzeszów treści, ponieważ są równie ciekawe i pochłoną Cię całkiem.

Trzeba też nabyć łóżeczko (oraz fajny zestaw pościeli -> ), może dodatkową komodę czy półkę. Istotne jest by chłodnym okiem popatrzeć na nasz dom i na tej podstawie podjąć decyzję.

Zabawa dziecka zabawką edukacyjną

Autor: Collin Harvey
Źródło: http://www.flickr.com

Pajacyki, koszulki, śliniaczki, skarpetki i inne ubranka. Oczywiście też pościel, ręczniki i kosmetyki. Jest tego dużo, dobrze jest zatem dopytać przyjaciół, którzy mają dzieci co się przydaje. Naturalnie oczekując na narodziny dziecka musimy liczyć się z wydatkami. Wyprawka (np. ), mebelki, opieka lekarska – każdy z tych elementów kosztuje. To przykre, ale w tym kraju poród w dobrych warunkach także wiąże się e sporymi nakładami finansowymi i trzeba o tym pamiętać i rozłożyć wydatki tak, żebyśmy nie wylądowali pod kreską.

Spanie na zawołanie

Autor: Alphanova
Źródło: Alphanova

Jest jednak rzecz, o którą zupełnie nie musimy się martwić. natychmiast po narodzinach nasz dom wypełni się pluszakami, klockami, lalkami… Zabawki dla dzieci to najczęściej wybierane przez bliskich i znajomych podarunki. Nie zapomnijmy jednak by wygospodarować półkę lub kupić skrzynię na te wszystkie dobra, inaczej zginiemy pod naporem książeczek, misiów, samochodów i innych wspaniałych prezentów dla naszego dzidziusia. Należy zwrócića uwagę na to, żeby każda rzecz w pokoiku czy kąciku dziecka miała swoje miejsce. Porządek to podstawa. Uchroni nas przed gorączkowym szukaniem kremu w czasie przewijania, albo smoczka, czy śliniaczka. Czekanie na narodzina dziecka to piękny czas. Można go w pełni wykorzystać przy dobrej organizacji.