Jak natrafić na dobrą klinikę okulistyczną? Leczenie metodą laserową

Oko to najcenniejszy organ człowieka, albowiem aż 82% bodźców jest przesyłanych do mózgu właśnie przez oczy. To one, dają nam tę moc dzięki której patrzymy na świat i jego wspaniałości. Toteż tak istotne jest, abyśmy dbali o ten narząd i nie ignorowali symptomów różnych chorób z nimi związanych.

Ponieważ jeśli np. zauważamy coraz większe trudności w widzeniu w trakcie czytania lub oglądania telewizji, a kierowanie pojazdem sprawia nam nie lada trudności – to może oznaczać, że cierpimy na zaćmę, innymi słowy częściowe lub całkowite zmętnienie soczewki oka – na czym polega skuteczny zabieg usunięcia zaćmy.

Zasadniczym sygnałem zaćmy jest stopniowe pogarszanie się ostrości widzenia. Z czasem dochodzi do zmętnienia soczewki oka.

klinika okulistyczna

Źródło: www.gyncentrum.pl
Aktualnie nie istnieje żaden lek zapobiegający lub leczący zaćmę, toteż niezbędna jest operacja. Zabieg usunięcia zaćmy polega na usunięciu zmętniałych soczewek i zastąpieniu ich syntetycznymi soczewkami (implantami), które zapewniają najlepszą jakość obrazu. Cały zabieg trwa ok. 10-20 min. , jest bezbolesny i na ogół przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym. Droga powrotu do zdrowia jest wyjątkowo szybka, a chory zazwyczaj odzyskuje komfort codziennego funkcjonowania raptem kilka dni od przeprowadzonej operacji.
A jeśli nasza wada wzroku jest do wyleczenia przy pomocy okularów, ale czujemy pewna niedogodność zakładając je, ponieważ uważamy, że komplikują wykonanie makijażu lub w uprawianiu sportu? Niezawodnym wyjściem z tych dylematów może być laserowa operacja oczu (zobacz na tej podstronie). Główne zalety laserowej korekcji wad wzroku:

* operacja oczu umożliwia nam całkowitą rezygnację z okularów,
* zabieg operacyjny jest bezbolesny i trwa kilka lub kilkanaście,
* krótki okres rekonwalescencji, co oznacza szybki powrót do wcześniej prowadzonego trybu życia,
* małe ryzyko komplikacji i skutków ubocznych po zabiegu.

Operacje wzroku wymagają wielkiej precyzji działania. Dlatego tak znaczące jest, aby klinika na którą się zdecydujemy pracowała na najbardziej cenionym w świecie medycyny sprzęcie. Przeprowadźmy wywiad wśród znajomych, zapoznajmy się ze stronami klinik okulistycznych, które posiadają swoje strony w sieci, a z pewnością znajdziemy odpowiednią klinikę.

To dobrze, że masz ochotę zdobyć zbliżone informacje na prezentowany wątek, ponieważ wchodząc na odnośnik, zgłębiasz rzetelne informacje na podnoszone zagadnienie.

Z dobrze wyszkoloną załogą, której będziemy mogli powierzyć to co mamy najcenniejsze – własne zdrowie.