try another color:
try another fontsize: 60% 70% 80% 90%
satyacircle.com
Dbaj o zdrowie i sylwetkę!

Genetyka

Genetyka jest jedną z gałęzi medycyny, we współczesnym świecie bardzo potrzebną. Zajmuje się bowiem na przykład zagadnieniami chorób genetycznych, które mają miejsce stosunkowo często. Im więcej zaś energii poświęca się na zgłębianie tego typu zagadnień, tym większa jest szansa na zapobieganie i leczenie osób z wadami genetycznymi. Dziedzina ta zajmuje się też określaniem cech dziedzicznych takich jak przykładowo elementy wyglądu. Z tego powodu na przykład do poradni genetycznych zgłaszają się ludzie chcący określić ojcostwo dziecka, tego typu badania są bowiem w tych miejscach wykonywane.
genetyk
Autor: IRRI Photos
Źródło: http://www.flickr.com
Zainteresowanie czynnościami tego rodzaju przychodni jest spore. Świadczyć o tym może duża częstotliwość wyszukiwania w Internecie fraz takich jak między innymi „poradnia genetyczna Kielce” - http://www.gencentrum.pl/.

Choroby genetyczneZdecydowana większość wad wrodzonych u noworodków to choroby genetyczne. Oznacza to, że konkretne cechy, które spowodowały chorobę zostały odziedziczone po rodzicach. Niejednokrotnie zdarza się także, że choroby dziedziczone są po rodzinie wyłącznie w linii męskiej lub żeńskiej. Generalnie występowanie schorzeń dziedzicznych zależy od rozmaitych aspektów. Często podawany jest przykład zespołu Downa, gdyż niebezpieczeństwo urodzenia potomka z tą wadą rośnie razem z wiekiem kobiety. Jest to równocześnie jedna z najczęściej występujących chorób o charakterze genetycznym. Poza tym nierzadko można spotkać się z opinią, że potomkowie osób spokrewnionych ze sobą mają duże szanse na urodzenie się z wadami genetycznymi. Poza tym wiele chorób tego rodzaju wywołuje wysoką śmiertelność nowo narodzonych dzieci, rodzenie się dzieci ze zniekształconą głową i resztą ciała, jak również częstsze poronienia.Badania genetyczne
Poziom dzisiejszej medycyny daje duże możliwości w zakresie zapobiegania niektórym chorobom, również tym o charakterze genetycznym. Przeprowadza się specjalne testy określające, jak wysokie jest ryzyko pojawienia się konkretnych schorzeń u potomka konkretnej pary - http://www.gencentrum.pl/o-nas/specjalisci.html. Zwykle jednak tego rodzaju badania wykonuje się na własny koszt, a często są to koszty rzędu kilku tysięcy złotych. Możliwe są również przykładowo badania materiału z poronienia, które pozwalają na określenie przyczyny tego stanu i zapobieganie mu w kolejnych latach.

Muzyka do treningu