try another color:
try another fontsize: 60% 70% 80% 90%
satyacircle.com
Dbaj o zdrowie i sylwetkę!

Modna ekologiczna żywność

Ludzie w końcu zwrócili uwagę na to, co mają na talerzach. Zaczęli krzywić się na sztuczne dodatki i żądają wysokiej jakości. Eko żywność już nie jest przesadą i wkracza do normalnego życia. Sklepy, które sprzedają produkty ekologiczne kojarzą się często z wysokimi i nieuzasadnionymi cenami.

ekologiczna żywność
Autor: a_b_normal123
Źródło: http://www.flickr.com
Rzeczywiście zdrowe jedzenie nie należy do najtańszych. Jakość kosztuje, ale tutaj też są pewne granice. Moda podnosi ceny towarów. To się powoli zmienia, bo eko żywność można kupić w dyskontach spożywczych.

Dlaczego właśnie eko żywność?Krótko mówiąc, ekologiczna żywność to te produkty które rosną bez chemicznych, sztucznych nawozów, barwników, aromatów, na żyznych terenach. Ekologiczne warzywa z całą pewnością uprawiamy sobie sami na działkach. Trzymanie hodowlanych zwierząt łączy się z samodzielną produkcją pasz – wartości odżywcze, bez sztucznych składników. Dokładne zasady wyznacza Unia Europejska i to waśnie ona przesądza, co nie może być zaliczone do ekologicznej żywności certyfikowanej.„Sklepowe” warzywa nie są tak dobre. Nie wszyscy mają możliwość jeść ogórki z ogrodu, a owoce, nie są takie same jak te, które pamiętamy z dzieciństwa.

Dzieci jedzą zdrowoWybór zwykłego jogurtu, lub też jabłka, przestaje być więc prosty, jeśli troszczymy się o zdrowie dzieci. Większość mam wybiera nowoczesne metody odżywiania swoich pociech, od najwcześniejszych chwil przekazując zasady zdrowego jedzenia. Posiłki dla niemowląt musi przygotowywać ze szczególną starannością. Nie da się ukryć, że w tej sytuacji najważniejsza jest jakość. Pierwszym problemem może być mleko dla niemowląt – składniki odgrywają kluczową rolę. Kilkumiesięczne domaga się zróżnicowania posiłków, a w diecie teraz pojawiają się nowe składniki. Organiczne produkty uzupełniające to także kaszki dla niemowląt, ale codziennie w menu pojawiają się też zupki, mięso, jajka i ryby (tu więcej).

Trzeba więc zadbać o satysfakcjonującą jakość kolejnych posiłków i sprawdzić najbliższy zdrowy sklep. Pamiętaj, że zdrowa żywność nie oznacza produktów z eko hodowli. Zacznij zwracać uwagę na pochodzenie warzyw i nie daj się oszukać etykietom produktów, które nie zawsze są zdrowe.
Źródło : Ekoj

Muzyka do treningu