Dbajmy o własne zęby

Powiada się, że ręce są naszą wizytówką, ale prawda jest taka, iż ludzie w pierwszej kolejności spoglądają na naszą twarz, a kiedy akurat coś mówimy, to pewnie że dostrzegają nasze zęby. Jeżeli będą żółte, krzywe i zniszczone, to bez wątpienia rozmówcy pomyślą, że nie umiemy o siebie zadbać, a co się z tym wiąże, ma szanse się okazać, iż nie tylko będziemy posiadali kłopoty z zawieraniem nowych przyjaźni, lecz również oraz ze znalezieniem wymarzonej posady.

dentysta

Autor: Luis Zafra
Źródło: http://www.flickr.com
Warto kupować pastę bez fluoru

Po pierwsze niesamowicie ważne jest to, jaką pastę stosujemy na co dzień. Jeżeli jest to pasta bez fluoru, to mamy szanse być pewni, iż nasze zęby nie będą otrzymywały nazbyt sporej ilości tego minerału, a co się z tym wiąże, iż nie będziemy oddziaływać negatywnie na ich strukturę. Pewnie że jeżeli raz na jakiś czas przydarzy nam się zakupić taką pastę, to nagle nam zęby (wybierz profesjonalne leczenie kanałowe) nie wylecą, nie mniej warto pilnować, żeby go ona nie posiadała, a już na pewno nie może go być w pastach dla dzieci, które przecież te zęby posiadają jeszcze delikatniejsze niż dorosły.

Jeżeli nie możemy się zadecydować, która pasta będzie dla nas najlepsza, to z pewnością warto udać się do stomatologa, który na podstawie obejrzenia naszych zębów odpowie nam, w jaką pastę powinniśmy inwestować.

Pasta do zębów

Autor: Christopher Alpizar Gaviria
Źródło: http://www.flickr.com

Musimy mieć takie szczoteczki

Nie ma znaczenia jak niesamowitej i drogiej szczoteczki do zębów używamy, nie jest ona wstanie dosięgnąć w każde zakamarki pomiędzy naszymi zębami. Od czasu do czasu staramy się ratować się nicią dentystyczną, ale na pewno skuteczniejsze są szczoteczki międzyzębowe. Nie drażnią dziąseł, nie niszczą zębów, a równocześnie są na tyle małe, iż posiadamy świadomość że dostaną się w każdą szczelinę, do której nie dotrze znaczniejsza szczoteczka. W dodatku w takie szczoteczki powinny się również okupić osoby, które noszą stały aparat na zęby, bo dzięki nim z łatwością wyczyszczą przestrzeń zębów przy aparacie.

Zdrowe (zęby – czym jest – chirurgia stomatologiczna to podstawa

Im mocniej będziemy zabiegali o swoje zęby, tym znaczniejsza jest gwarancja, iż będziemy mieli szanse się nimi niesamowicie długo radować, a co się z tym łączy, iż mniej będziemy odwiedzać dentystę. Koszt sprawunku właściwych do tego przedmiotów z pewnością nie jest spory, zwłaszcza kiedy przyrówna się go z kosztem jaki odczujemy na wizyty u stomatologa, lub na wykonanie sztucznej protezy, gdy wszystkie nasze zęby już wypadną, bo nie będziemy o nie dość właściwie dbać.