Co powinieneś dowiedzieć kupując rękawice bramkarskie?

Do elementarnego sprzętu wszystkich bramkarzy zalicza się porządne rękawice bramkarskie. Możemy rozróżnić dwa główne typy rękawic, czyli meczowe i treningowe, ale wielu bramkarzy stosuje je zamiennie, zależnie od swoich upodobań i potrzeb. Wybór rękawic bramkarskich jest dla bramkarza bardzo ważny, ponieważ będzie od tego zależeć nie tylko możliwość dobrej i sprawnej gry, lecz także zabezpieczenie przed urazami.

białe rękawice piłkarskie

Autor: Aidan
Źródło: http://www.flickr.com
Zawodowi bramkarze muszą niekiedy bronić bardzo silne strzały, i bez należytej ochrony bardzo szybko mogliby nabawić się kontuzji. Markowe, porządne rękawice bramkarskie znacznie mogą ograniczyć takie ryzyko, z tego też powodu w pewnym momencie nie powinno się oszczędzać na tym sprzęcie.

Interesuje Cię istotna oferta (https://mykuba.pl/najciekawsze-atrakcje-kuby-co-zobaczyc/) sprzedaży tego typu towaru? Zachęcamy więc do kliknięcia w podany link. Tam znajdziesz ich znacznie więcej.

Najczęściej spotykane bramkarskie rękawice zbudowane są z paru elementów. Pierwszym a przy tym bardzo istotnym elementem tego wyposażenia jest pasek. W porządnych rękawicach pasek jest wykonany z elastycznych bandaży i pasa do owinięcia wokół nadgarstka. Taka konstrukcja zapewnia dobry chwyt piłki, a jednocześnie ochrania przed kontuzjami. Chwytna część, zwana także pianką odpowiedzialna jest za wyłapywanie lecących piłek. Producenci używają różnych rodzajów pianek. W tanich rękawicach często są to wypełnienia kauczukowo-lateksowe albo nawet guma i materiał, a w lepszych z reguły używany jest latekst o różnej grubości i składzie. Jeszcze jednym elementem jest część zewnętrzna rękawicy, najczęściej wykonana z miękkiej pianki, tam są z reguły wydrukowane znaki firmowe i informacje o producencie.

Każda firma wyposaża swoje modele rękawic w uzupełniające technologie, które poprawiają ich możliwości i bezpieczeństwo. Na przykład mogą to być systemy antywyłamaniowe, odpowiednia wentylacja czy też wkładki polepszającepiąstkowanie i wybijanie piłek. Wybierając rękawice koniecznie je trzeba zmierzyć, bowiem może się okazać, że rękawice bramkarskie Nike na jedną osobę będą bardzo dobrze pasować, a inny nie będzie się w nich odpowiednio czuł. Zakup bramkarskich rękawic dobrego producenta to pewność tego, że będą one długo służyć, a co najważniejsze, każdy bramkarz będzie w nich w bezpieczny sposób mógł ochraniać swoją bramkę.