try another color:
try another fontsize: 60% 70% 80% 90%
satyacircle.com
Dbaj o zdrowie i sylwetkę!

Skuteczna pomoc dla osób pracujących przy biurku

Obecnie podobnie jak dawniej, najważniejszą wartością dla każdego z nas jest zdrowie. Jednakże dziś o wiele łatwiej nam o nie zadbać. Mamy bezpłatny dostęp do świadczeń zdrowotnych, rozbudowuje się też branża usług typu wellness. Wiele osób jednak mimo to lekceważy własny stan zdrowia. Współczesny człowiek jest zapracowany, nieustannie zaabsorbowany swoją karierą. Dopiero, gdy zaczynamy odczuwać ból i zmęczenie, szukamy najlepszego rozwiązania. A przecież najistotniejszym jest, żeby znaleźć przyczyny naszego złego stanu zdrowia i zawczasu zapobiegać stanom, gdy zaczyna nam coś dolegać.


Podejście holistyczne zakłada, że aby być zdrowym, trzeba dbać zarówno o nasze ciało, jak i umysł.Idealnym rozwiązaniem, które spełnia oba te warunki jest masaż. Odpowiednio przeprowadzony, poprawia nasz stan zdrowia, a zwłaszcza powoduje, że poczujemy się zrelaksowani i szczęśliwsi (dobry masażysta).

masaz leczniczy
Autor: Nate Grigg
Źródło: http://www.flickr.com
W branży działa mnóstwo salonów masażu i ośrodków SPA, które mogą pochwalić się bogatą ofertą różnego rodzaju masaży. Dobrze jednak najpierw rozeznać się w temacie i wybrać ten najlepszy dla siebie. Masaże dzielimy przede wszystkim na: lecznicze i relaksacyjne. Pierwsze z nich często stanowią element dłuższej terapii i mają na celu eliminację dolegliwości bólowych lub poprawę zakresu ruchów naszego kręgosłupa. W tym wypadku niezwykle istotne jest, aby masaż wykonywał doświadczony masażysta, najlepiej po rehabilitacji. Źle wykonany masaż może nam bowiem niejednokrotnie zaszkodzić niż pomóc. Nie kierujmy się zatem niskimi cenami, lecz wybierzmy sprawdzonego masażystę.

Drugi typ masażu, to masaż relaksacyjny. Ma on na celu poprawę naszego ogólnego samopoczucia. Często stosowany jest w ośrodkach, gdyż łączy się go z zabiegami upiększającymi na ciało. Do masażu stosuje się bowiem pachnące oleje i mikstury, które rozgrzewają i ujędrniają skórę. Terapia zapachowa doskonale poprawia samopoczucie, działa również zdrowotnie na nasz układ oddechowy. Wiele olejów ma właściwości antybakteryjne i antygrzybiczne. Przykładem masażu leczniczego jest masaż terapeutyczny twarzy. Natomiast do masaży relaksacyjnych należą zabiegi gorącymi stemplami ziołowymi.

Efektywną terapię poprzez masaż zaleca się szczególnie osobom zestresowanym, narzekającym na dolegliwości bólowe. Precyzyjnie wykonany masaż ma właściwości relaksacyjne i działa kojąco na nerwy. Zalecany jest również wspomagająco w leczeniu chorób układu nerwowego.

Muzyka do treningu