Badania, które musi wykonać kobieta spodziewająca się dziecka

Kobieta brzemienna to jest istotna sprawa. I to z bardzo wielu wytycznych. Wiadomo, najważniejszy, jako dająca życie rodzicielka, jako przyszła mama, więc jednocześnie z pokaźną dawką wymagań, wyrzeczeń, zmiany sposobu obecnego życia. Może właśnie, stąd też pojawiło się już tyle legend związanych z kobietą w ciąży, że warto o nich przypomnieć.

ciężarna kobieta

Autor: Randy Pantouw
Źródło: http://www.flickr.com
Wypowiadanie są wszędzie, mało ważne czy żyjemy na wsi czy w Poznaniu, we wiosce, w której mieszka 20 rodzin czy w głośnej Warszawie. przejmujemy je z domu rodzinnego, wpajane są nam przez babki, dyskutowane wśród przyszłych mam zaczynają bytować swoim życiem. Nic dziwnego, bo jakiekolwiek życiowe zdarzenie, jak ślub czy ciąża to tak istotna sprawa, iż dzięki takiemu zaklinaniu rzeczywistości lżej nam sobie podołać z tym, co ma nadejść.

Nie są to jednakowoż znane strapienia przyszłych mam w stylu: czy częste usg nie jest szkodliwe, ale prawdziwe perełki, jak: przechodzenie pod drabiną to groźba, iż dziecko owinie się pępowiną…

Do zestawu tego typu groźnych przesądów pasuje zapewne określenie, że kobiecie w ciąży się nie odmawia, gdyż w przeciwnym razie zostaniemy skonsumowani przez myszy. Aż krew mrozi w żyłach, ale z łatwością to można sobie wyobrazić i zaakceptować ten zabobon, gdyż obecny jest w codziennym życiu, np. w trakcie stania w kolejce albo pomocy w innych codziennych obowiązkach. Za żadne skarby nie odmawiajmy więc kobiecie w ciąży.

zabobon bywa również bardzo śmieszny. Jeden z moich faworytów mówi, by nie wyglądać przez wizjer w drzwiach, ponieważ to grozi, że nasz dzieciak będzie miał… zeza. Z czego wynika to przekonanie graniczące z pewnością, nie wiem, ale z łatwością sobie mogę wyobrazić, że winne tu jest oko, które zbliżamy do wizjera, żeby coś zobaczyć. Tak je wykrzywiamy, iż opanuje ten gest nasze dziecko…

Dla pań, które marzą o dziecku z pewnością przypadnie do gustu rada, że można prędko zajść w ciąże, potrzeba tylko zasiąść na miejscu, które poprzednio zajmowała… tak, kobieta w ciąży.

Chcesz czytać dalej zajmującą lekturę? Zatem nic nie stoi na przeszkodzie – kontynuuj operacje endoskopowe kręgosłupa na kolejnej witrynie.

Ktoś próbował? A co z mężczyznami, na nich też to działa? to tylko niewinny żarcik – interesujący wpis.

Na koniec kucharskie skojarzenia. Jeśli chcemy urodzić dziewczynkę potrzebny jest apetyt na słodycze, zaś jeśli marzymy o chłopcu postawmy na potrawy ostre i kwaśne. I nie malujmy się w ciąży, drogie panie, ponieważ to najłatwiejsza droga do tego, aby nasza dziewczynka w przyszłości zeszła na złą drogę.