try another color:
try another fontsize: 60% 70% 80% 90%
satyacircle.com
Dbaj o zdrowie i sylwetkę!

Badania, które powinna wykonać kobieta spodziewająca się dziecka

Kobieta w ciąży to jest poważna sprawa. I to z bardzo wielu kryteriów. Wiadomo, najważniejszy, jako dająca życie matka, jako przyszła mama, więc jednocześnie z niemałą porcją wymagań, poświęceń, zmiany sposobu teraźniejszego życia. Może przez to właśnie, stąd też narosło już tak dużo opowieści związanych z kobietą w ciąży, że powinniśmy o nich przypomnieć.
ciężarna kobieta
Autor: Randy Pantouw
Źródło: http://www.flickr.com
mówione są wszędzie, nieistotne czy mieszkamy na wsi czy w Poznaniu, we wsi, gdzie żyje 20 rodzin czy w męczącej Warszawie. przejmujemy je z domu rodzinnego, przekazywane są nam przez babki, omawiane pośród przyszłych mam zaczynają bytować własnym życiem. Nic odkrywczego, bo każde życiowe zdarzenie, jak ślub czy ciąża to tak duża sprawa, iż dzięki takiemu zaklinaniu realności sprawniej nam sobie podołać z tym, co ma przyjść.

Nie są to jednakowoż zwykłe zgryzoty przyszłych mam w stylu: czy częste usg poznań nie stanowi zagrożenia dla płodu, ale realne perełki, jak: przechodzenie pod drabiną to groźba, że dziecko owinie się pępowiną…

Do kategorii tego typu groźnych przesądów pasuje na pewno określenie, że kobiecie brzemiennej się nie odmawia, ponieważ w przeciwnym razie zostaniemy zjedzeni przez myszy. Aż krew mrozi w żyłach, ale z łatwością to można sobie wizualizować i potwierdzić taki przesąd, gdyż sprawdza się w codziennym życiu, np. podczas czekania w kolejce albo wsparcia w innych codziennych obowiązkach. Za żadne skarby nie odmawiajmy więc kobiecie w ciąży.

zabobon może być również bardzo komiczny. Jeden z moich ulubionych mówi, żeby nie patrzeć przez wizjer w drzwiach, bo to ryzyko, że nasz dzieciak będzie miał… zeza. Z czego bierze się to przekonanie graniczące z pewnością, nie mam pojęcia, lecz z łatwością sobie mogę wyobrazić, że winne tu jest oko, które zbliżamy do wizjera, aby coś dojrzeć. Tak je skrzywiamy, że opanuje ten gest nasze dziecko…

Dla kobiet, które fantazjują o dziecku z pewnością przypadnie do gustu rada, że można z łatwością zajść w ciąże, wystarczy tylko usiąść na miejscu, które uprzednio zajmowała… tak, osoba ciężarna. Ktoś próbował? A co z facetami, na nich też to działa? to tylko niewinny figiel - idź do mojej strony.

Na koniec kucharskie skojarzenia. Jeśli chcemy urodzić dziewczynkę konieczny jest apetyt na słodycze, zaś jeśli marzymy o chłopcu wybierzmy potrawy ostre i kwaśne. I nie malujmy się w ciąży, drogie panie, bo to najprostsza droga do tego, aby nasza córeczka w przyszłości zeszła na złą drogę.


Muzyka do treningu